
Access Point TP-Link EAP660 HD, AX3600, Dual Band, Gigabit
19 aprilie 2026
"5 GHz AC867 23 dBi Outdoor CPE Port: 1 ×
19 aprilie 2026Access Point TP-Link TL-WA1201-Indoor, AC1200, Dual-Band, Gigabite
421,84 lei Prețul inițial a fost: 421,84 lei.263,02 leiPrețul curent este: 263,02 lei. TVA inclus
În stoc
SKU: TL-WA1201
Categorie: Access point & Range Ext.
| Caracteristici | |
| Port Retea |
1x RJ-45
|
| Viteza de transfer |
10/100/1000 Mbps
|
| Standarde IEEE 802.11 |
802.11 a/b/g/n/ac
|
| Rata transfer |
2.4 GHz: 300 Mbps
5 GHz: 867 Mbps max. |
| Frecventa |
2.4, 5 GHz
|
| Dual Band |
Da
|
| Antena |
Extern
|
| Caracteristici Tehnice | |
| Alimentare |
DC 12V
|
| Dimensiuni |
400 x 255 x 72 mm
|
| Compatibil Mesh | Nu |
|---|---|
| Antena | Externa |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| DHCP client | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| MIMO | Yes |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Reset button | Yes |
| DHCP server | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 1.5 A |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| 2.4 GHz | Yes |
| Antenna type | External |
| Band | Dual – band |
| Tehnologie WI-FI | WI-FI |
| Numar porturi | 1-3 |
| WPS push button | Yes |
| Antennas quantity | 4 |
| PoE adapter included | Yes |
| Maximum data transfer rate | 867 Mbit/s |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
| 6 GHz | No |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Yes |
| Transmitting power (CE) | 20 – 23 dBm |
| Service Set Identifier (SSID) features | Multiple SSIDs |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Auto Wireless Distribution System (WDS) | Yes |
| Virtual LAN features | Multicast VLAN |
| Transmitting power (FCC) | 30 dBm |
| IPv4 & IPv6 features | Dual stack IPv4/IPv6 |
| Power over Ethernet (PoE) type supported | Active PoE |
| Viteza Transport | Gigabit |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quick start guide | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| Sustainability compliance | Yes |
| Package height | 69 mm |
| On/off switch | Yes |
| Height | 37 mm |
| Package weight | 860 g |
| Package width | 400 mm |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Compliance certificates | RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Package depth | 255 mm |
| Placement | Table |
| Depth | 145.5 mm |
| Width | 22.5 mm |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Access Point TP-Link TL-WA1201-Indoor, AC1200, Dual-Band, Gigabite” Anulează răspunsul
Produse similare
-
TP-link AX3000 Wi-Fi Mesh Range Extender, RE705X, 1 Port Ethernet
584,03 leiPrețul inițial a fost: 584,03 lei.362,18 leiPrețul curent este: 362,18 lei. TVA inclus -
BE5000 Wall-Plate Dual-Band Wi-Fi 7 Access Point PORT: Uplink:
1.330,24 leiPrețul inițial a fost: 1.330,24 lei.836,97 leiPrețul curent este: 836,97 lei. TVA inclus -
Omada BE3600 Ceiling Mount Tri-Band Wi-Fi 7 Access Point
938,65 leiPrețul inițial a fost: 938,65 lei.594,11 leiPrețul curent este: 594,11 lei. TVA inclus -
TP-Link BE6500 Dual-Band Wi-Fi 7 Range Extender, 1× 2.5 Gbps
1.309,24 leiPrețul inițial a fost: 1.309,24 lei.847,05 leiPrețul curent este: 847,05 lei. TVA inclus







Recenzii
Nu există recenzii până acum.